31 gegužės, 2013

Diagnozė

Jau seniai namie turėjau žydinčių gėlių. Neskaitant pirmadienį pražydusios Pelargonijos, kuri ir taip ištremta į balkoną bent vakarinių saulės spindulių pasirankioti, dar ant virtuvės palangės "žydi" svogūnlaiškiai ir du pavargę sukulentai. Į vakarus nusisukę langai visai nieko gero... Tad eidama iš darbo namo nusipirkau puokštę šių žavuolių. O jau kaip kvepia! Nešiausi rankoje ir svajojau, kaip papūtus vėjo gūsiui praeiviams pakvimpu varpeliais:) Dar galvojau, kad visai stilingai-madingai būtų pralėkti pro miestą su dviračiu ir krepšeliu, pilnu visokiausių gėlių. Kaip iš žurnalo būtų... :)

Šiandien darbe bėdavojomės, ko paprastai niekada nedarau ir nesiklausau, kai kitos kolegės tai daro. Tačiau taip gavosi, kad kalbėjom apie, mūsų manymų, psichologinių problemų turinčius mokinius ir kažkaip užkabinom ir savo slystančius stogus. Kolegėm pasisakiau, kad mane kankina nepaaiškinami emocijų svyravimai, ūmūs neigiamų emocijų proveržiai ir visa kita, apie ką jau esu jums pasakojusi. Ilgus metus mokykloje dirbančios moterys nusišypsojo ir tarė: "Sveika atvykus į mokylą", o tada viską paaiškino ir man  paliko truputį ramiau (pas gydytoją vizitui nesiregistruosiu).

Dievaži, aš tikrai ten pavargau. Manęs dar niekada nėra kankinęs emocinis nuovargis. Pasirodo, tai ir yra tai, kas vadinama šalutiniu pedegoginio darbo poveikiu. Visus metus stengiausi būti pati geriausia kuratorė, pati šauniausia darbuotoja, pati pačiausia kolegė ir štai, kaip viskas baigiasi - emociniais sprogimėliais. Labai gaila, kad mano detonuotoju tenka būti Eligijui. Kolegės sakė, kad per atostogas atsigausiu, o tada bus likę dar vieni metai ir aš vėl būsiu aš. Labai tikiuosi.

mm

1 komentaras:

  1. Manau, tas noras būti -iausi ir vargina Tave (bent jau mane tai tikrai). Ne kartą draugas bandė įkalti į galvą, kad perfekcionizmas - nuodingas dalykas. Sieki tobulumo, o kai nesiseka - uždepresuoji. O paprasti žmonės kaip daro, padaro viską kam turi jėgų, bet kai nesiseka - permąsto tai ir padaro kitaip. Viską reikia daryti su saiku. O ir rezultatas gali neteikti tiek Laimės, kiek norėtųsi, nes tokiems žmonėms svarbus yra tobulas proceso įgyvendinimas. Manau.:)

    AtsakytiPanaikinti