06 gruodžio, 2011

Mes versus Jūs/Verta - neverta

Visas šis kraustymasis, pakavimasis, langų valymas, pinigų skaičiavimas ir k.t. sudėliojo išsisklaidžiusias mintis į vieną visumą. Išvadą padariau jau seniai. Kokia jūsiškė?

Mes gyvenam butuose-bendrabučiuose. Voniomis, wc ir virtuvėmis dalinamės su nepažįstamaisiais. Stengiamės būti mandagūs, bet mums nė motais. Kaip ir visiems kitiems, kurie nevalys apkalkėjusių dušų, nešluos prieangių kilimėlių, nejudins trečią savaitę kažkieno pelyjančios duonos bendroje spintelėje. Bet vis dėlto mus vienyja vienas darnus jausmas - "ne mano, mat jį velniop". Jūs gyvenate namuose-namuose. Čia jūs visa ko šeimininkai. Ir šluoti dulkes jums patinka. Nes dulkės jūsų. Ant jūsų grindų. Tikriausiai esate pasidarę remontą, ar bent jau turite kambarinę gėlę - švaru, jauku ir sava.

Mes į darbą važiuojame metro. Piko metu kaip silkės, vasarą - šutinami kopūstėliai. 60 minučių iki darbovietės - norma, pradėti dirbti septiną, keltis penktą - norma dukart. Esam "f****g polish imigrants" ir jaučiamės nejaukiai, jei kas klausia: "where are you from?". Jūs į darbą keliaujat nuosavais automobiniais. Neprabangiais, bet komfortiškai. 15 minučių. Per piką. Didžiuojatės savo tautybe ir labiau ištiesiate nugaras, praeidami pro baltarusius prekybininkus Gariūnuose.

Mes uždirbame tūkstantį svarų, jūs - tūkstantį litų. Mes teoriškai sau leidžiame kelionę į Tenerifę, praktiškai - taupome pinigus "grįžimui į Lietuvą". Jūs neatostogaujate Ispanijoje, bet savaitgaliais lankote mamas, draugus, važiuojate į Jurmalą. Mes sau leidžiame megztukus iš Mango, sijonėlius iš Zaros, batelius iš Clarks kartą į du-tris mėnesius. Jūs kas dieną užsukate į Humaną ir vis randate ką nors kašmyriško, ką nors iš Wrangler, net kartais iš Gucci.

Mes nesėkmės atveju jaučiamės tokie velniškai vieniši, tokie vargšai ir nuskriausti, bet paverkus į pagalvę, stojamės su storesne skūra ir vėl einame kovoti už gyvenimą. Jūs, suklupę, kaltinate kitus ir nesate linkę mokytis pamokų - vis tiek Bubilius blogiausias.

Mes išvažiuojame uždirbti pinigų, pasinaudoti didesnėmis galimybėmis, pamatyti pasaulio. Jūs liekate, nes esate realistai. Mes grįžtame pasiilgę Lietuvos, labiau mylėdami artimus, išmokę dalykų. Jūs mūsų nelaukiate.

6 komentarai:

 1. Na jau. Šįkart labai tradiciškai ir banaliai. Nelauktume - gi net nesvarstytumėt galimybės grįžt. O ir nesitrankom po Humanas, ir iki darbo autobusu su vietiniais diedukais mažiausiai 40 min, persėdant į du trūlikus ir ne piko metu. Tik va dulkes šluot patinka, o iš autobusu važinėjant sutaupytų ir kašmyro megztukam neatiduotų galim nors ir į Tenerifę. Bet kad Jūrmaloj smagiau :P Visur - savi vargai, savi džiaugsmai, storaodžiai jūs :}

  Hmmm. Tikiuos nenuskambėjau piktai. Aš čia kviečiu grįžt, šiaip jau. O šitos temos mane visada užkibina jautriai :}

  AtsakytiPanaikinti
 2. nepatyliukais, laukia tik artimieji, dėl jų ir grįžtam, bet visi kit.. nesijaučia. Kai kur rašiau padidindama, bet tik todėl, kad geriau matytųsi :) o jei tekstas gavosi banalus, tauomet tai tik dar kartą parodo, kad man labai reikia namo :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. mm, o visiems kitiems ir neturėtų rūpėt - katučių į oru uostus atvykusiems ploja ir maršus groja tik mobiliųjų operatorių flashmob video klipuose. Realybėj - kiekvienas už save. Nelaukia čia, nelaukia ir ten. Kol, turi tuos, kuriuos gali vadint artimaisiais - tol negali skųstis, manau :} Sėkmės pakeliui!

  AtsakytiPanaikinti
 4. paskaičiau įrašą, paskaičiau komentarus ir susimąsčiau, o kažin begyvenant LT, juk irgi rūpėjom ir mūsų "laukė" tik draugai bei artimieji. visai teisingai - kiekvienas už save, visur. o kiek pavyksta išlaikyt ryšius išvykus bei susikurt savą aplinką užsienyje, tai jau kiekvieno laimės, sėkmės ir talento dalykas. :) aš kaskart grįžusi vis nustembu, kad manęs kažkas dar laukia, nori susitikt (nekalbu apie šeimos narius) - aišku, gera būna, kad taip. o daugiau ir nereikia. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. paskaiciau ir asara nubraukiau. kam banalu, kam sentmentalu, kam pagrazinta, pahiperbolizuota, o man taip tiesiai tiesiai i sirdi. tik nesu f*****g polish imigrant, nors aplink ju nemazai, bet nepainioja(tikiuosi :D)

  AtsakytiPanaikinti